Forum Programowanie c++, delphi

pytanie apropo kodowania
piotreek - 24-4-2006 o godz. 15:26

witajcie jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy trafilem do dobrego dzialu aczkolwiek chcialbym zapytac jak kodowac nie w php ale w czystym mysql za pomoca MD5 bo owszem da sie zakodowac ale pozniej haslo jest odrzucane... jestem troche(a nawet bardzo;/) ciemny i wybaczcie jesli tu namieszalem ;)

[Wyedytowany dnia 24-4-2006 > piotreek]

Lexus - 24-4-2006 o godz. 16:12

hmm, nie bardzo Cię zrozumiałem. Może postaraj się bardziej sprecyzować pytanie...

Domyślam się, że chodzi Ci o weryfikację hasła zapisanego w bazie danych i dodatkowo shashowanego MD5. Otóż hasło które podaje user powinieneś również shashować i porównać hash z hashem który figuruje w bazie danych. Jeżeli są takie same 0 hasło się zgadza, jeżeli nie user musi wpisać ponownie swoje hasło. Pytanie - jak ma wyglądać kod? Odpowiedź - przestudiuj manual php oraz mysql :faja:

[Wyedytowany dnia 24-4-2006 > Lexus]

piotreek - 24-4-2006 o godz. 18:43

hmm... otoz chodzi mi o to ze z reguly hasla sa kodowane za pomoca password... ale gdy chce sie zakodowac za pomoca MD5 to owszem zakoduje lecz pozniej haslo jest odrzucane i nie wiem jak kodowac haslo w MD5... o to mi mniejw iecej chodzilo ;)

faxe - 24-4-2006 o godz. 19:34

1. funkcje MD5() jak i PASSWORD() to nie są algorytmy kodujące
2. zdefiniuj "odrzuca". Dla jakiego zapytania? Jak zapytanie jest budowane? Co siedzi w bazie? Jak dokonywane jest porównanie? Postaraj się COKOLWIEK ze szczegółów Twojego przypadku nam zdradzić bo nie jest to forum jasnowidzów [:

dragon - 4-5-2006 o godz. 19:59

http://php_dragon.xt.pl/md5

Kod jest bardzo łatwy:
Ja mam tak:

<?php
include('index.htm');
$str = $_POST['formularz'];
echo '<center>';
echo md5($str);
echo '</center>';
?>