Forum Programowanie c++, delphi Ostatnio aktywny: Nigdy
Nie zalogowany [Zaloguj ]
Pokaż koniec
Wersja do druku | Zapisz | Dodaj do Ulubionych   Wyślij nową wiadomość Sonda:
Autor: Temat: Propozycja Stworzenia projektu Open-Source
Samborus
Newbie
*

Zarejestrowano: 12-2-2006

[*] wysłano w 12-2-2006 o godz. 19:03 Odpowiedz cytując
Propozycja Stworzenia projektu Open-Source

Cel:
Stworzenie darmowej biblioteki zawierajace instrukcje do operacji metematycznych na tzw. dalekich liczbach. Chodzi o typ liczbowy, mogacy pomiescic wartosci o tak duzej liczbie miejsc przed i po przecinku na ile pozwalaja zasoby RAM i pliku stronicowania.
Stworzenie do biblioteki profesjonalnej dokumentacji np. UML, oraz prezentacji projektu na stronie WWW.

Cechy produktu:
*) Mozliwie jak najwieksza funkcjonalnosc (m.in. obliczanie funkcji trygonometrycznych, hiperbolicznych,... zaimplementowane stalych jak liczba Pi i E o dokladnosci np. do kilkudziesieciu tysiecy miejsc po przecinku).
*) Optymalizacja kodu do maksimum mozliwosci.
*) Stabilnosc.
Jedynie 100 %-owe wypelnienie tych i wielu innych zalozen daje nam jakakolwiek szanse, ze ktos z zewnatrz kiedykolwiek i w jakimkolwiek celu tego uzyje.

Zasadnosc:
Ja natrafilem na jeden taki projekt amerykanskiego uniwersytetu, ale nie moglem sie polaczyc z ich www. Wnioskuje zatem, ze tworzac w miare dobry produkt nie mozemy pozostac niezuwazeni. Jesli wiadomo wam o innych konkurencyjnych produktach dajcie linka.

Tech:
Szczegolow nie powiem. Moja koncepcja to implementacja w C, bez klas, ale tak pseudo obiektowo, duzo operacji bitowych i kupe kombinowania jak zredukowac ilosc taktow. Liczba zapisana jako cecha i mantysa w kodowaniu binarnym!!!

Ja:
Pisalem pierwszy engine 2 lata temu (ograniczajac sie do operacji arytmetycznych, a i tak pracy bylo mnostwo) . Stworzylem chyba 3 rozne, ale dzialajace klasy liczb zmiennoprzecinkowych i przeanalizowalem mnostwo architektur takiego systemu. Bylem daleki od wysnionego idealu, ale teraz wszystko bedzie inaczej.
Zaczalem implementacje mojej najnowszej architektury i wiem, ze bedzie niezla.

Zainteresowani niech przysla maila, napisza co programuja, rzuca kawalki swoich kodow. Pierwszym etapem powinna byc dyskusja co, a potem jak to zrobic.
Chcialbym profesjonalnie zorganizowac projekt, stworzyc system pracy i podejmowania decyzji, ktory bedzie klarowny i uczciwy.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Wyślij nową wiadomość Sonda:

Pokaż początek

Sitemap
Copyright © 2005-2007 by coding-portal.com
Programowaniedla każdego. Programowanie w c++, java, delphi, pascal, perl oraz innych językach. Tworzenie stron w html, xhtml, php z użyciem mysql, css oraz ich pozycjonowanie. Zapraszamy do udziału w życiu naszego forum!
[zapytań: 15]
[PHP: 81.8% - SQL: 18.2%]