Forum Programowanie c++, delphi Ostatnio aktywny: Nigdy
Nie zalogowany [Zaloguj ]
Pokaż koniec
Wersja do druku | Zapisz | Dodaj do Ulubionych   Wyślij nową wiadomość Sonda:
 Strony:  1  2  3
Autor: Temat: Uczelnie wyższe
samus
Junior Member
*

Zarejestrowano: 3-3-2006

[*] wysłano w 16-3-2006 o godz. 00:11 Odpowiedz cytując
Uczelnie wyższe

Jakie uczelnie polecacie? Na które uczelnie warto iść wiedząc że nie zmarnuje się 5 lat życia? Napewno na tym forum jest wielu studentów - możecie przedstawić swoje szkoły i ich faktyczny poziom (mam już dość czytania "propagandowych ulotek rozdawanych przez uczelnie...).

P.S Oczywiście chodzi mi o kierunki związane z informatyką.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Sorror
Coder

Zarejestrowano: 17-12-2005
Miasto: New York/Wrocław

[*] wysłano w 16-3-2006 o godz. 00:45 Odpowiedz cytując

Ja powiem to co zwykle. Studiuję informatykę i zarządzanie na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. Wybrałem to miejsce aby przetrwać do sierpnia, do wyjazdu. Generalnie bardzo mi się spodobało. Dosyć sprytnie połączyli kierunek informatyczny z ekonomicznym. Dzięki temu dając Ci szansę nauki programowania (tzn poziom takiego cpp jest "dla studentów", więc na wykłady nie chodzę ;-) ), jednocześnie skupiają się na ekonometrii i zarządzaniu. Dobry kierunek jeśli zamierzasz iść w kierunku menadżerskim w branży IT. Jeśli natomiast interesuje Cię praca na niższym szczeblu, powinienneś zainteresować się politechnikami, gdzie materiał z reguły jest bardziej ścisły.

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Vermilion
Junior Member
*

Zarejestrowano: 16-3-2006
Miasto: Zielonka

[*] wysłano w 17-3-2006 o godz. 19:13 Odpowiedz cytując

oto moja wymarzona szkoła ;)
http://www.stoklosy.edu.pl/
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu Vermilion's Yahoo
Sorror
Coder

[*] wysłano w 17-3-2006 o godz. 19:34 Odpowiedz cytując

Vermilion: to jest po prostu płatna wersja mojego kierunku na AE ;-)

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
hellsource
Coder

[*] wysłano w 17-3-2006 o godz. 20:17 Odpowiedz cytując

Może ja się wypowiem na temat uczelni krakowskich. Ostatnio zbierałem o nich informacje którymi teraz mogę się podzielić:

1. Akademia Ekonomiczna - patrz post Sorrora.

2. Informatyka na UJ - podobno bardzo wysoki poziom. Wielu znajomych twierdzi że trudno jest tam przetrwać... wysoki poziom, dużo materiału (jak wszędzie) i studia nastawione na późniejszą pracę naukową (przynajmniej tak twierdzi wiele osób: chcesz pracować? wybierz AGH, chcesz zostać na uczelni? wybierz UJ.)

3. Informatyka na AGH - najczęściej wybierana i ciesząca się największym prestiżem. Najczęściej we wszystkich rankingach wygrywa z pozostałymi uczelniami. Niestety na wydział informatyki stosowanej bardzo trudno się dostać - ogromna konkurencja.

4. Politechnika - nic o tej uczelni nie wiem. Cieszy sie nie najlepszą opinią... Ludzie którzy nie dostali się na AGH (z mniej lub bardziej oczywistych powodów) idą na Politechnikę. Pomimo złej sławy Politechnika nie jest złą uczelnią.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
MitS
Top Coder

Zarejestrowano: 1-1-2006
Miasto: Olsztyn

Nastrój: Uhahany

[*] wysłano w 17-3-2006 o godz. 22:16 Odpowiedz cytując

To ja może powiem coś o uniwerystecie na mazurach...

UWM - może nie jest najlepszą uczelnią, ale też nie najgorszą. Jeśli chodzi o poziom nauczania to słyszałęm od znajomych, którzy tam studiują, że jest nie zły. Jeśli chodzi o dostanie się to podobno nie jest trudno, ale podobno po pół roku ludzie odpadają ....

Czy to prawda nie wiem, tylko tak słyszałem i dziele się tym tu:]
Pozdro

Pokaż profil użytkownika E-Mail Użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U MitS's Aim Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
__max
Member
**

Zarejestrowano: 24-1-2006
Miasto: Lublin

Nastrój: niezdefiniowany.... :|

[*] wysłano w 17-3-2006 o godz. 22:43 Odpowiedz cytując

Hmm... a nie orientujecie się jak to jest w Warszawie i Wrocławiu? Tamtejsze politechniki i (zwłaszcza) uniwersytety są niemal legendarne... nie wiecie czy rzeczywiście jest tam tak ciężko dostać się i przetrwać???
KRi5S
Member
**

Zarejestrowano: 13-3-2006
Miasto: Wrocław

[*] wysłano w 18-3-2006 o godz. 01:20 Odpowiedz cytując

Jesli chodzi o Wroclaw to ja moge cos powiedziec szczegolnie o politechnice. Niestety (a moze stety) nie studiuje na wydziale informatyki tylko na elektronice i do tego na kierunku elektronika i telekomunikacja. z pozoru kierunek nie ma nic wspolnego z informatyka ale jak wiadomo pozory czasem myla. Jest tutaj specjalnosc (wybierana po drugim roku) o nazwie Zastosowanie komputerow w technice, ktora jest praktycznie zwiazana glownie z informatyka - programowanie obiektowe, optymalizacja, podstawy obliczen komputerowych to przedmioty na porzadku dziennym. Niestety zaczyna sie to dopiero od trzeciego roku ale wczesniej tez nie jest zle bo jest informatyka i to na calkiem przyzwoitym poziomie. Aczkolwiek jesli ktos chce isc na studia aby nauczyc sie programowac to odradzam ten wydzial - tutaj nikt was programowania nie nauczy - albo nauczycie sie sami albo wcale. jesli chodzi o Wroclaw to politechnika jest chbya bardziej legendarna od uniwerku a jesli chodzi o wydzial elektroniki to szczegolnie. Legendy o tm wydziale kraza wsrod studentow wszystkich wroclawskich uczelni i jest w nich troche prawdy. Sa tutaj takie przedmioty ktore naprawde ciezko zaliczyc - trzeba miec niezlego farta albo naprawde niezla wiedze, ktorej notabene nie da sie zdobyc od prowadzacych. Takie przedmioty jak Teoria obwodow, uklad elektroniczne czy elektrycznosc i magnetyzm potrafia czloweika skutecznie zniechecic do dalszych studiow. Jesli chodzi o dostanie sie na ten wydzial (szczegolnie na informatyke) jest bardzo ciezko, bez piatki z matmy i fizy jest raczej ciezko. I najgorszy jest pierwszy rok bo na nim scisle przestrzegaja przepisow i jesli ktos niezaliczy zbyt duzo przedmiotow (wystarczy niezaliczyc sama matme - a tej na naprawde wysokim poziomie) to wywalaja od razu. Ale pozniej juz jest spoko i trzeba sie naprawde postarac zeby byc skreslonym z listy studentow.
Podsumowuja: uczelnia (wydzial szczegolnie) ma bardzo dobra renome wsrod pracodawcow i dosc solidna kadre naukowa. Program jest dosc ogolny i ucza wszystkiego po troche z dziedziny elektroniki i informatyki - tak aby pozniej absolwent umial sie szybko odnalezc w nowych warunkach. Generalnie w czasie studiow mozna sie sporo nauczyc, nawet rzeczy praktycznych ale trzeba tez wlozyc w to sporo wlasnej pracy.

No to by bylo na tyle:D (wiem dlugasne to wyszlo)
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U KRi5S's Aim Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu KRi5S's Yahoo
Sorror
Coder

[*] wysłano w 18-3-2006 o godz. 02:31 Odpowiedz cytując

max: masz już o politechnice (tu dodam, iż fizyka jest na naprawdę wysokim poziomie, i to z jej powodu odpada większość odpadających) i akademii ekonomicznej.

Teraz o uniwerku. Jeśli chodzi o informatykę jest tu pewne zaskoczenie. Wbrew pozorom (istnieje tylko jeden kierunek informatyczny na UWr) poziom jest bardzo wysoki. Jest tu pewna różnica w stosunku do politechniki. Mianowicie na uniwerku ogromny wpływ na proces kształcenia ma jeden z najlepszych wydziałów matematycznych w kraju. Wykładowcy z magistrali matematycznej wykładają również na kierunku informatycznym. Tutaj więc większą wagę przykłada się do matematyki, tymczasem na politechnice prym wiedzie fizyka.

W ubiegłym roku na Informatykę na uniwerku można było się dostać NIE ZDAJĄC fizyki na maturze! (ja się dostałem ;-) ). W tym i następnych może być oczywiście inaczej, tego niesposób przewidzieć.

__max
Member
**

Zarejestrowano: 24-1-2006
Miasto: Lublin

Nastrój: niezdefiniowany.... :|

[*] wysłano w 18-3-2006 o godz. 10:28 Odpowiedz cytując

Wysłane przez Sorror
(...)W ubiegłym roku na Informatykę na uniwerku można było się dostać NIE ZDAJĄC fizyki na maturze! (ja się dostałem ;-) ). W tym i następnych może być oczywiście inaczej, tego niesposób przewidzieć.

To brzmi cokolwiek zachęcająco, gdyż fizyka w liceum, w mat-infach(do takowego uczęszczam) to totalna masakra... za mało godzin, żeby przygotować się do matury, a aparat matematyczny taki jakby wszyscy już matmę na poziomie szkoły średniej (co najmniej) mieli w małym palcu...
No nic to, ja mam jeszcze na szczęście/niestety trochę czasu (2 kl LO)...
Niemniej jednak nurtuje mnie jeszcze kwestia warszawska, a dokładniej to tamtejszego uniwerku, bo na politechnikę rzeczywiście chyba bez fizyki ani rusz... Czy rzeczywiście jest tak, że wydział/kierunek (jakkolwiek by to się zwało) informatyki na UW jest tym bodajże najbardziej renomowanym w kraju i, że ponad połowa ludzi którzy się tam dostają to laureaci OI i OM, a dla pozostałych tłumów chętnych pozostaje jakieś 40 miejsc... i czy rzeczywiście kierunek ten kończy zaledwie 30 osób na 100 przyjętych na pierwszym roku??

[Wyedytowany dnia 18-3-2006 > __max]
 Strony:  1  2  3
Wyślij nową wiadomość Sonda:

Pokaż początek

Sitemap
Copyright © 2005-2007 by coding-portal.com
Programowaniedla każdego. Programowanie w c++, java, delphi, pascal, perl oraz innych językach. Tworzenie stron w html, xhtml, php z użyciem mysql, css oraz ich pozycjonowanie. Zapraszamy do udziału w życiu naszego forum!
[zapytań: 15]
[PHP: 81.9% - SQL: 18.1%]