Forum Programowanie c++, delphi Ostatnio aktywny: Nigdy
Nie zalogowany [Zaloguj ]
Pokaż koniec
Wersja do druku | Zapisz | Dodaj do Ulubionych   Wyślij nową wiadomość Sonda:
Autor: Temat: Diagramy UML
v3r0m
C# Coder

Zarejestrowano: 18-12-2005
Miasto: Grodzisk Maz.

Nastrój: Świetny, jak zawsze ;[

[*] wysłano w 28-3-2006 o godz. 23:12 Odpowiedz cytując
Diagramy UML

Nie wiedziałem gdzie to wsadzić, niech będzie tu, bo ma to jakiś tam związek z algorytmiką ;].

A więc: Jakie są wasze doświadczenia z UML-ami? Na ile przydatną umiejętnością jest ich czytanie i tworzenie własnych? Kiedy w ogóle warto tworzyć takie diagramy? I przede wszystkim co, z darmowych narzędzi polecicie (gdyż chciałbym pobawić się, ale nie wiem od czego zacząć). Jak macie coś do dodania na ww. temat to z chęcią poczytam.

PS. Pozdrawiam mamę faksego!

Pokaż profil użytkownika E-Mail Użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U v3r0m's Aim Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
hellsource
Coder

Zarejestrowano: 17-12-2005

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 13:18 Odpowiedz cytując

Oczywiście że umiejętność czytania i tworzenia diagramów UML jest przydatna. Można w prosty sposób zobrazować budowę programu i przygotować krok po kroku plan działania.

Polecam:

-kurs: http://agh.ibh.pl/download/opis%20uml.pdf

(kurs jest w naszym rodzimym języku ale niestety dotyczy UML 1.3)

-program: Star UML http://www.staruml.com/

Pozdrawiam,
hellsource.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Nazgob
Member
**

Zarejestrowano: 31-12-2005
Miasto: Uppsala / Szwecja

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 22:40 Odpowiedz cytując

Moge sie tylko zgodzic. W wielu dobrych ksiazkach czesto sa prezentowane pomysly na podstawie diagramow. Ciezko zrozumiec jak dziala jakis system czy gra komputerowa jezeli ma powyzej 20 klas. A jak ma 100, 200? Trzeba to rozrysowac i fajnie, ze ktos wymyslil jeden sposob. Choc osobiscie wydaje mi sie, ze wchodzenie w detale nie jest konieczne. Ja umiem pisac proste diagramy i czytac te bardziej zaawansowane i mi starcza :)

StarUML jest fajny, tez polecam.

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Wyślij nową wiadomość Sonda:

Pokaż początek

Sitemap
Copyright © 2005-2007 by coding-portal.com
Programowaniedla każdego. Programowanie w c++, java, delphi, pascal, perl oraz innych językach. Tworzenie stron w html, xhtml, php z użyciem mysql, css oraz ich pozycjonowanie. Zapraszamy do udziału w życiu naszego forum!
[zapytań: 15]
[PHP: 87.3% - SQL: 12.7%]