Forum Programowanie c++, delphi Ostatnio aktywny: Nigdy
Nie zalogowany [Zaloguj ]
Pokaż koniec
Sonda: Układ kodu - potrzebna zmiana?
Tak ------------------------------ 12 (85.71%)
Nie ------ 2 (14.29%)

Wersja do druku | Zapisz | Dodaj do Ulubionych   Wyślij nową wiadomość Sonda:
Autor: Temat: Układ kodu - potrzebna zmiana?
Sorror
Coder

Zarejestrowano: 17-12-2005
Miasto: New York/Wrocław

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 17:03 Odpowiedz cytując
Układ kodu - potrzebna zmiana?

Znaczniki bbcode z tagu code zostaną niedługo usunięte.

Sonda ta dotyczy formatowania samego kodu. Niektórzy użytkownicy zgłaszali swoje obiekcje, tak więc kwestię zmiany pozostawiamy userom. Pytanie jak w temacie.

[Wyedytowany dnia 29-3-2006 > Sorror]

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Vermilion
Junior Member
*

Zarejestrowano: 16-3-2006
Miasto: Zielonka

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 17:11 Odpowiedz cytując

według mnie nie ma takiej potrzeby -__-

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu Vermilion's Yahoo
MitS
Top Coder

Zarejestrowano: 1-1-2006
Miasto: Olsztyn

Nastrój: Uhahany

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 18:05 Odpowiedz cytując

wg. mnie jest potrzeba zmiany preferencjii bbcode, aby były mniej rozstrzelane wiersze (przy wklepywaniu kodu jest to nie czytelne (nie można objąć tego wzrokiem) i człowiek się gubi)

Pokaż profil użytkownika E-Mail Użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U MitS's Aim Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
kooba
Member
**

Zarejestrowano: 6-3-2006
Miasto: Syców

Nastrój: ą trucizny

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 19:28 Odpowiedz cytując

Tam gdzie potrzebuje rozdzielic kawalki kodu zrobie to przy pomocy klawisze ENTER! Jesli mam jedno linijkowa petle for bez klamr to jej ciało pisze pod deklaracja tak zeby było widac ze to jest petla

for ( ; ; )
cout << "jestem kawałkiem pętli";

a nie zeby forum mi zrobiło z tego

for ( ; ; )

cout << "kto sie domysli kim jestem?";

albo zeby robiło mi z prostego kilkulinijkowego kodu takiego potwora jaki wyszedł tutaj http://www.coding-portal.com/forum/viewthread.php?tid=229 :/

[Wyedytowany dnia 29-3-2006 > kooba]
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U kooba's Yahoo
KRi5S
Member
**

Zarejestrowano: 13-3-2006
Miasto: Wrocław

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 19:58 Odpowiedz cytując

Znaczniki bbcode z tagu code zostaną niedługo usunięte.

I bardzo dobrze bo czasem dziwnie to wyglada jak w kodzie pokazuja sie jakies emoty albo cos. A zwlaszcza jesli tak jak to opisywalem w innym poscie chcemy odniesc sie do i-tego elementu tablicy przez zmienna i to nam te bbcody zamienia to na kursywa tak ze tego odwolania wogole nie widac.

A co do samej zmiany sposobu formatowania to ja rowniez jestem za - miedzy liniami jest zbyt duzy odstep i czcionka jest troche za mala i niewygodnie sie to czyta. Popieram koobe ze tam gdzie autor bedzie chcial odzielic jakies bloki kodu to zrobi to Enterem.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U KRi5S's Aim Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu KRi5S's Yahoo
Ast3rot
Member
**

Zarejestrowano: 24-12-2005
Miasto: Konin

Nastrój: zmęczony byciem

[*] wysłano w 29-3-2006 o godz. 22:38 Odpowiedz cytując

widze ze jest wiekszosc [:

Pokaż profil użytkownika E-Mail Użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
fester
Junior Member
*

Zarejestrowano: 26-3-2006

[*] wysłano w 30-3-2006 o godz. 11:08 Odpowiedz cytując

Też jestem za zmianą sposobu wyświetlania kodu. Teraz nie jest może bardzo źle ale zmniejszenie odstępów napewno pozytywnie wpłynie na czytelność.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Nazgob
Member
**

Zarejestrowano: 31-12-2005
Miasto: Uppsala / Szwecja

[*] wysłano w 31-5-2006 o godz. 15:56 Odpowiedz cytując

bump
Co z tym formatowaniem kodu? :sciana:

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Sorror
Coder

Zarejestrowano: 17-12-2005
Miasto: New York/Wrocław

[*] wysłano w 31-5-2006 o godz. 16:40 Odpowiedz cytując

Prawda jest taka, iż w tej chwili po prostu nie ma się kto tym zająć. Póki co radziłbym nie używać i jako elementu tablicy etc :-P

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Michael
Junior Member
*

Zarejestrowano: 14-2-2006

Nastrój: Brak

[*] wysłano w 11-10-2009 o godz. 19:34 Odpowiedz cytując

Hej, ludzie niech ktoś się zajmie tym formatowaniem - oczy bolą jak się na to patrzy. Nie wydaje mi się aby tak dużym problemem była zmiana kilku linijek CSS :neutral:

Wyślij nową wiadomość Sonda:

Pokaż początek

Sitemap
Copyright © 2005-2007 by coding-portal.com
Programowaniedla każdego. Programowanie w c++, java, delphi, pascal, perl oraz innych językach. Tworzenie stron w html, xhtml, php z użyciem mysql, css oraz ich pozycjonowanie. Zapraszamy do udziału w życiu naszego forum!
[zapytań: 15]
[PHP: 87.1% - SQL: 12.9%]