Forum Programowanie c++, delphi Ostatnio aktywny: Nigdy
Nie zalogowany [Zaloguj ]
Pokaż koniec
Wersja do druku | Zapisz | Dodaj do Ulubionych   Wyślij nową wiadomość Sonda:
Autor: Temat: Recenzja Software Developer's Journal 01/2007
hellsource
Coder
***


Avatar


Postów: 132
Zarejestrowano: 17-12-2005
Offline


[*] wysłano w 24-1-2007 o godz. 23:13 Odpowiedz cytując
Recenzja Software Developer's Journal 01/2007Kolejny numer miesięcznika SDJ porusza dość ciekawe i mało popularne tematy. W magazynie znajdziemy kilka dobrze napisanych i wciągających artykułów. Z pośród kilkunastu tekstów zamieszczonych na łamach SDJ należy wyróżnić moim zdaniem dwa najciekawsze:

-Quartz – zarządzanie zadaniami w J2SE/J2EE. Artykuł jest świetnie napisany, obszerny i co najważniejsze bardzo dobrze się go czyta. Pan Piotr Anioła (autor) wykonał naprawdę bardzo dobrą pracę. Szczerze mówiąc do poprzednich publikacji z serii "biblioteka miesiąca" podchodziłem raczej sceptycznie. Tym razem, opis biblioteki Quartz wraz z przykładowym zastosowaniem wywarł na mnie pozytywne wrażenie.

-Aplikacje Java w telewizji interaktywnej. Tekst napisany przez Pana Tomasza Kuprowskiego wprowadza nas w tematykę Xletów. Autor zapoznaje nas z podstawami telewizji internetowej i przedstawia jak wykorzystywać w niej Javę. Jest to świetny wstęp do dalszej nauki w tym zakresie.

Na uwagę zasługuje także felieton Rafała Kocisza pt. "Postmodernistyczne języki programowania". Ciekawe przedstawienie takich języków jak Ruby, Python czy Perl. Gorąco polecam!

Reszta artykułów znajdujących się w SDJ także jest ciekawa. Niestety, rozczarowany jestem artykułem "e-Poltax"... moim skromnym zdaniem, jest on zupełnie niepotrzebny i miejsce które zajmuje mogło być lepiej wykorzystane.
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Wyślij nową wiadomość Sonda:


Pokaż początek

Sitemap
Copyright © 2005-2007 by coding-portal.com
Programowaniedla każdego. Programowanie w c++, java, delphi, pascal, perl oraz innych językach. Tworzenie stron w html, xhtml, php z użyciem mysql, css oraz ich pozycjonowanie. Zapraszamy do udziału w życiu naszego forum!
[zapytań: 16]
[PHP: 77.4% - SQL: 22.6%]