Forum Programowanie c++, delphi Ostatnio aktywny: Nigdy
Nie zalogowany [Zaloguj ]
Pokaż koniec
Wersja do druku | Zapisz | Dodaj do Ulubionych   Wyślij nową wiadomość Sonda:
Autor: Temat: kompilacja na platformach jedno vs multi procesor
softendo
Newbie
*

Zarejestrowano: 19-12-2007

[*] wysłano w 19-12-2007 o godz. 18:23 Odpowiedz cytując
kompilacja na platformach jedno vs multi procesor

Z tego co oglądam ostatnio w googlach na platformach multi-procesorowych np.: płyta główna supportowana przez dwa XEONY daje o około 85% wydajności dodatkowej za dodatkowy procesor w porównaniu do płyt głównych jednoprocesorowych (pomijając już ramy, magistrale itp).

Tak więc odnieśmy się teraz do sprawy kompilacji w C++ i podobnych. Czy dzięki temu nasza kompilacja hektolitrów kodu będzie szybsza o te około 85% w przypadku gdy mamy
np dwa xeony za 1500 zł i płytkę za 1500zł (razem ok 5000zł) multiprocesorową, niż zwykły mainboard jednoprocesorowy z jakimś tam INTEL CORE DUO xxxx za 2000 zł
...?

Pytanie i zagadnienie również kieruje do ludzi którzy mają workbaze przynajmniej supportowaną przez dwa procki.

Sam planuje kupic jakąś płytę główną nawet czteroprocesorową a do tego cztery xeony średniej jakości (a to duży wydatek ok 10k zł) dlatego pytam czy wogóle ktoś się w tym oriętuje i jest w stanie powiedziec mi jak to się ima do standardowych mainboardów.

Głównie zalezy mi na przyspieszeniu kompilacji, bo ogromne pokłady zabierają sporo czasu do 30-60 sekund :]

pozdrawiam

[Wyedytowany dnia 19-12-2007 > softendo]
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
softendo
Newbie
*

Zarejestrowano: 19-12-2007

[*] wysłano w 6-9-2009 o godz. 18:43 Odpowiedz cytując

Wysłane przez softendo
Z tego co oglądam ostatnio w googlach na platformach multi-procesorowych np.: płyta główna supportowana przez dwa XEONY daje o około 85% wydajności dodatkowej za dodatkowy procesor w porównaniu do płyt głównych jednoprocesorowych (pomijając już ramy, magistrale itp).

Tak więc odnieśmy się teraz do sprawy kompilacji w C++ i podobnych. Czy dzięki temu nasza kompilacja hektolitrów kodu będzie szybsza o te około 85% w przypadku gdy mamy
np dwa xeony za 1500 zł i płytkę za 1500zł (razem ok 5000zł) multiprocesorową, niż zwykły mainboard jednoprocesorowy z jakimś tam INTEL CORE DUO xxxx za 2000 zł
...?

Pytanie i zagadnienie również kieruje do ludzi którzy mają workbaze przynajmniej supportowaną przez dwa procki.

Sam planuje kupic jakąś płytę główną nawet czteroprocesorową a do tego cztery xeony średniej jakości (a to duży wydatek ok 10k zł) dlatego pytam czy wogóle ktoś się w tym oriętuje i jest w stanie powiedziec mi jak to się ima do standardowych mainboardów.

Głównie zalezy mi na przyspieszeniu kompilacji, bo ogromne pokłady zabierają sporo czasu do 30-60 sekund :]

pozdrawiam

[Wyedytowany dnia 19-12-2007 > softendo]
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Michael
Junior Member
*

Zarejestrowano: 14-2-2006

Nastrój: Brak

[*] wysłano w 11-10-2009 o godz. 19:29 Odpowiedz cytując

To zależy jak będziesz kompilował. Z tego co mi wiadomo gcc (nie wiem jak się sprawa ma z kompilatorem Microsoftu) nie kompiluje w wątkach, więc przy jednym pliku nie będzie zysku.
Z drugiej strony narzędzia takie jak 'make' potrafią uruchamiać kilka instancji w/w programu i w ten sposób kompilować kilka plików równolegle, więc przy większych projektach i dobrych plikach Makefile (zdarza się że linker potrafi się pluć gdy zostanie uruchomiony równolegle z kompilatorem), zysk byłby spory.

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Wyślij nową wiadomość Sonda:

Pokaż początek

Sitemap
Copyright © 2005-2007 by coding-portal.com
Programowaniedla każdego. Programowanie w c++, java, delphi, pascal, perl oraz innych językach. Tworzenie stron w html, xhtml, php z użyciem mysql, css oraz ich pozycjonowanie. Zapraszamy do udziału w życiu naszego forum!
[zapytań: 15]
[PHP: 82.6% - SQL: 17.4%]