Forum Programowanie c++, delphi Ostatnio aktywny: Nigdy
Nie zalogowany [Zaloguj ]
Pokaż koniec
Wersja do druku | Zapisz | Dodaj do Ulubionych   Wyślij nową wiadomość Sonda:
Autor: Temat: Wplyw domeny na PR etc
Nazgob
Member
**

Zarejestrowano: 31-12-2005
Miasto: Uppsala / Szwecja

[*] wysłano w 9-2-2006 o godz. 00:02 Odpowiedz cytując
Wplyw domeny na PR etc

Zmieniam domene na .com(promocja w nazwa.pl, 30zl za rok) i zostanawiam sie, czy bedzie to mialo wplyw na moj PR i pozycje w wyszukiwarkach. Strona jest po ang i slyszalem, ze google premiuje domeny .com bardziej nie regionalne.

Drugie pytanie to sprawa starego adresu. Robilem male SEO w ramach wiedzy i mozliwosci na stary adres(ciagle dostapny, domena ma przekierowanie). Czy powinienem cos z tym zrobic czy poprostu zaczac promowac nowy adres i juz?

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U
Sorror
Coder

Zarejestrowano: 17-12-2005
Miasto: New York/Wrocław

[*] wysłano w 9-2-2006 o godz. 00:48 Odpowiedz cytując

Jeśli 30 netto, to lepiej tutaj: http://kei.pl/?stronka=cennikd + darmowe parkowanie.

Domena nie ma absolutnie żadnego wpływu - pomijając 'bardzo regionalne' czyli wroc.pl etc.

Ad2. Zostawić jak jest + mały tip: nie przekierowywuj na nową domenę przez .htaccess. Pod starą domeną umieść płachtę z linkiem (z odpowiednim anchorem) i meta redirectem po kilku sekundach. Tym sposobem zyskasz mocny link dla nowego adresu.

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Nazgob
Member
**

[*] wysłano w 23-4-2006 o godz. 16:44 Odpowiedz cytując

Wysłane przez Sorror
Domena nie ma absolutnie żadnego wpływu - pomijając 'bardzo regionalne' czyli wroc.pl etc.

No i sie zdziwilem bo bez wiekszego wysilku nazgob.com ma PR 5 a na nazgob.boo.pl mam PR2 mimo 10x wiekszego nakladu pracy :)

Wysłane przez Sorror
Ad2. Zostawić jak jest + mały tip: nie przekierowywuj na nową domenę przez .htaccess. Pod starą domeną umieść płachtę z linkiem (z odpowiednim anchorem) i meta redirectem po kilku sekundach. Tym sposobem zyskasz mocny link dla nowego adresu.

Przyznam, ze nie kumam nic :) I wolalbym nie zglebiac tych tajemnic zbyt mocno, jakas prosta instukcja? :) Zwiazane jest to tez z tym co pisze nizej,

www.nazgob.com mam kupione w nazwa.pl i ustawione tam przekierowanie "na URL" i dziala. Tyle, ze jak wejdzie sie na www.nazgob.com i podejrzy zrodlo to okaze sie, ze to stronke przekierowujaca z nazwa.pl a nie moja. Nie ma opisuj, mety itd. Chyba jest to niekorzystne. Co zrobic aby bylo "normalnie"? Cos z DNS trzeba pokombinowac ale litosci czy musze sie tego uczyc aby podpiac 1 strone? :sciana: Mam na koncie na boo podane adresy DNS i teoretyczne na nazwa.pl moge je tam dodac, czy o to chodzi?

Lexus
Coder

Miasto: Wrocław

[*] wysłano w 23-4-2006 o godz. 17:11 Odpowiedz cytując

Daj wszystkie znaczniki meta z Twojej strony, keywordsy itp i dodaj tą linijkę:

<meta http-equiv="Refresh" content="1; url=http://adresstrony.pl">

Sorror: mam małe doświadczenie jeśli chodzi o pozycjonowanie, ale jednak uważam, że domena ma jakieś tam znaczenie... Mam podobną sytuację jak Nazgob - lepsza domena - lepszy PR

//EDIT
Konkretnie do na Twoim miejscu dałbym przekierowanie z takim kodem:

Kod:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html>
<head>
<title>Nazgob WebLog / C++ Coding</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<meta http-equiv="Content-Language" content="en" />
<meta name="author" content="Przemyslaw Joseph Owczarek" />
<meta name="description" content="Personal weblog of a C++ developer. Info about programming, AI and Linux." />
<meta name="keywords" content="Nazgob, Freelance, C++, Ubuntu, Magnetism Modeling, Scientific Computing, Lodz, Uppsala " />
<meta http-equiv="Refresh" content="1; url=http://nazgob.boo.pl">
</head>
<body>
</body>
</html>

[Wyedytowany dnia 23-4-2006 > Lexus]
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Lexus's Aim Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Nazgob
Member
**

[*] wysłano w 23-4-2006 o godz. 17:44 Odpowiedz cytując

Dzieki ale wydaje mi sie, ze nie skumaliscie dokladnie o co mi chodzi. Serwer jest ten sam. Mam 1 plik index.htm wiec nie za bardzo wiem, gdzie mam to przeklejac. Stary adres nazgob.boo.pl pokazuje tam gdzie ma pokazywac. Tak samo ma robic nowy. Tyle, ze nowy korzysta wlasnie z zaprezentowanej metody refresh zamiast od razu kierowac na moje index.htm. Uff, ciezko to wytlumaczyc :)

Sorror
Coder

[*] wysłano w 23-4-2006 o godz. 19:46 Odpowiedz cytując

Po pierwsze domena nie ma wpływu na PR. Co was mogło zmylić to to, iż G właśnie przeprowadziło generalny update algorytmów. Głównym widocznym dla społeczności internetowej skutkiem tego update-u były zupełnie niezrozumiałe wskaźniki PageRank dla całkiem sporej liczby stron (zwłaszcza nowych). W najbliższym czasie odbyć się ma kolejny update PageRank, głównie w celach wyprostowania sytuacji. Mam nadzieję, że teraz sprawa jest już jasna.

Nazgob: co do Twojego problemu to nadal zupełnie nie rozumiem o co chodzi :-) Spróbuj może wyjaśnić jeszcze raz.

Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Lexus
Coder

Miasto: Wrocław

[*] wysłano w 23-4-2006 o godz. 19:59 Odpowiedz cytując

Zrób sobie katalog, wrzuć tam index.htm z trescia ktora Ci podalem i podczep pod ten katalog sobie domenę .com. O ile rozumiem boo.pl nie pozwala Ci na podmontowanie domeny .com pod swoje konto? Naprawdę nie rozumiem w czym problem...

@Sorror: dzięki za wyjaśnienia. Propos - skąd czerpiesz te tajne informacje? :P
Pokaż profil użytkownika Pokaż wszystkie wiadomości użytkownika Użytkownik U2U Lexus's Aim Ten użytkownik posiada komunikator Gadu-Gadu
Nazgob
Member
**

[*] wysłano w 23-4-2006 o godz. 20:33 Odpowiedz cytując

Najprosciej jak umiem :)
Wejdz na www.nazgob.com(wchoc czesto najlepiej :P) i kliknij view-source. To nie moje i chyba mi to bruzdzi. Potem wejdz na www.nazgob.boo.pl i view source. Tu juz jest lepiej i to moje. Chce aby wlasnie to bylo po wejsciu na nazgob.com.

Wpisz w google nazgob.com i zobacz jak zindeksowalo strone, bez opisu itp(bo tak jest na tej "nie mojej" z nazwa.pl). Oczywiscie chce to poprawic.

Sorror
Coder

[*] wysłano w 23-4-2006 o godz. 23:50 Odpowiedz cytując

Nazgob:

Ok, widzę co i jak. Najwidoczniej tak działa owe przekierowanie na url w nazwa.pl - po prostu robią Ci frameset includujący docelową stronę. To całkowity debilizm rzecz jasna.

Teraz tak: z tego co pamiętam na boo.pl masz możliwość podpięcia co najmniej dwóch domen. Podepnij domenę nazgob.com pod dns na boo.pl (chyba trzeba było pisać do administracji w tej sprawie). W panelu nazwa.pl wywal to przekierowanie na url i podaj adresy dns boo.pl (admin Ci je poda jeśli tylko istnieje możliwość podpinania kilku domen u nich). I to tyle, będzie działać (nie od razu, domena się musi przyjąć na dns [tzw. domain spreading]).

Dalej: z oczywistych względów nie możesz mieć podpiętych dwóch domen na jeden katalog. Zrób na serwerze osobny katalog dla domeny nazgob.com. Tam wrzuć swoją stronkę. Natomiast w katalogu z domeną nazgob.boo.pl w pliku index wrzuć przekierowanie meta na domenę nazgob.com:

Kod:

<meta http-equiv="Refresh" content="0; url=http://www.nazgob.com">

Teraz już wszystko będzie jak trzeba.

Jeśli czegoś nie zrozumiałem daj znać.

Lex: siedząc w tym tak długo ma się swoje źródła informacji ;-) Będąc w tej branży trzeba być na bieżąco cały czas - dla własnego dobra oraz aby móc tłumaczyć co się dzieje wariującym ze strachu klientom ;-)

Nazgob
Member
**

[*] wysłano w 24-4-2006 o godz. 00:23 Odpowiedz cytując

Jesczcze nie probowalem ale o to chodzi :) Thx za help!

Wyślij nową wiadomość Sonda:

Pokaż początek

Sitemap
Copyright © 2005-2007 by coding-portal.com
Programowaniedla każdego. Programowanie w c++, java, delphi, pascal, perl oraz innych językach. Tworzenie stron w html, xhtml, php z użyciem mysql, css oraz ich pozycjonowanie. Zapraszamy do udziału w życiu naszego forum!
[zapytań: 15]
[PHP: 76.7% - SQL: 23.3%]