Gdzie Leży Java?

Jawa leży na wschód od Sumatry oraz na zachód od Bali. Na północy znajduje się Borneo, natomiast na południu Wyspa Bożego Narodzenia. Jawa jest wyspą głównie wulkanicznego pochodzenia. Znajduje się na niej pasmo górskie, tworzące grzbiet rozciągający się ze wschodu na zachód.

Do jakiego kraju należy wyspą Jawa?

Jawa – wyspa w Azji Południowo-Wschodniej, jedna z Wielkich Wysp Sundajskich. Należy do Indonezji, a największe miasto wyspy, Dżakarta, jest stolicą tego kraju. Wyspę zamieszkuje 130 mln osób. Na obszarach nizinnych Jawy Centralnej na jeden km² przypada 2000 osób.

Gdzie położona jest Indonezja?

Republika Indonezji jest wyspiarskim państwem o unitarnym charakterze. Leży w Azji Południowo-Wschodniej oraz częściowo w Oceanii. Jest to największy kraj wyspiarski na świecie – składa się z ponad 13 tysięcy wysp o różnej wielkości. Stolicą kraju jest Dżakarta, w której żyje 8,5 miliona mieszkańców.

Do kogo należy Indonezja?

Indonezja, oficjalnie Republika Indonezji (indonez. Republik Indonesia) – wyspiarskie państwo unitarne położone w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii, którego stolicą jest Dżakarta.

Jakie wyspy należą do Indonezji?

Najważniejsze wyspy Indonezji to Sumatra, Jawa, Borneo, Celebes (Sulawesi) i Nowa Gwinea (część zachodnia stanowi indonezyjskie prowincje Papua i Papua Zachodnia, a część wschodnia jest niepodległym państwem – Papua-Nowa Gwinea).

Gdzie leży wyspa Sumatra?

Sumatra (indonez. Sumatera) – wyspa w Azji Południowo-Wschodniej, w Archipelagu Malajskim, w grupie Wielkich Wysp Sundajskich; w całości należy do Indonezji. Na północnym wschodzie Cieśnina Malakka oddziela Sumatrę od Półwyspu Malajskiego; na południowym wschodzie Cieśnina Sundajska oddziela ją od Jawy.

Gdzie jest Borneo na mapie?

Borneo – wyspa w Azji Południowo-Wschodniej, jedna z Wielkich Wysp Sundajskich. Największa wyspa Archipelagu Malajskiego i Azji, trzecia pod względem wielkości na świecie po Grenlandii i Nowej Gwinei. Północna część należy do Malezji. Są to stany Sarawak i Sabah.

See also:  Programowanie Plc Co To Jest?

Gdzie znajduje się bali?

Bali jest jedną z trzydziestu trzech prowincji Republiki Indonezji, archipelagu obejmującego 17 508 wysp. Bali należące do Archipelagu Małych Wysp Sundajskich znajduje się między Jawą i Lombok, na południe od równika, od północy jej brzegi opływają wody Morza Jawajskiego, a od południa – Oceanu Indyjskiego.

Gdzie leży wyspa Celebes?

Celebes, Sulawesi – indonezyjska wyspa na Oceanie Spokojnym wchodząca w skład Archipelagu Malajskiego i Wielkich Wysp Sundajskich. Z powierzchnią równą 174 600 km² znajduje się na 11. miejscu listy największych wysp świata.

Z jakimi krajami graniczy Indonezja?

Indonezja, będąc krajem wyspiarskim, poprzez wody terytorialne graniczy:

  • z Australią od południowego wschodu i od południa;
  • z Filipinami od północy.

Czy Indonezja jest biedna?

Stolicą Indonezji jest Dżakarta usytuowana na wyspie Jawa. Indonezję zamieszkuje ponad 260 ml ludzi. To biedny kraj, prawie 20% ludności żyje za mniej niż 1,5 $ dziennie.

Czy Indonezja jest bezpieczna dla turystów?

Zazwyczaj samotne podróżowanie po Indonezji jest bezpieczne. Wielu turystów samodzielnie odkrywających ten kraj wyraża nawet zdziwienie, że czują się bezpieczniej, niż się spodziewali. Jednak, podobnie jak w każdym innym kraju, w niektórych miejscowościach możemy być bardziej narażeni na przestępstwa np. kradzieże.

Jak nazywa się stolicą Indonezji?

Dżakarta (indonez. Jakarta) – stolica Indonezji, w północno-zachodniej części Jawy, druga aglomeracja świata z 31 760 000 mieszkańców.

Kiedy najlepiej jechać do Indonezji?

Najlepszą porą na udanie się w podróż po Indonezji są miesiące od maja do października. Wtedy to możemy cieszyć się temperaturami w okolicach 30 stopni (26 stopni w nocy) i brakiem opadów, co stwarza idealne warunki do podróżowania i rozkoszowania się bajecznymi widokami z jakich słynie Indonezja.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *