Jak Odblokowac Wtryski Delphi?

Skutecznym i w pełni bezpiecznym remedium na zablokowany wtryskiwacz Delphi jaki stosują jest czyszczenie. Zabieg ten ma za zadanie usuwanie zanieczyszczeń i opiłków zgromadzonych przez lata użytkowania zabrudzeń, przez które to wtryskiwacz zostaje zablokowany.

Jak odblokowac wtryski?

Czynność odblokowywania wtrysku przebiega w następujący sposób:

 1. dekompletuje się wtryskiwacz na części,
 2. ocenia się stan poszczególnych podzespołów,
 3. skrupulatnie usuwa się naleciałości brudu z każdego podzespołu,
 4. wymienia się kompletnie zużyte elementy na sprawne,
 5. ponownie składa się wyczyszczony i odblokowany wtrysk.

Jak odwiesić wtryskiwacz Delphi?

Można to wykonać, stosując przystosowane specjalnie do tego środki, które aplikuje się do baku paliwa. Jednak znacznie lepiej cały zabieg przeprowadzić w rekomendowanym serwisie, gdzie na zablokowane wtryskiwacze zadziała płynny środek czyszczący, który wpuszcza się do układu za pomocą specjalnego urządzenia.

Jak działa wtryskiwacz Delphi?

Cechą szczególną iglicy wtryskiwacza Common Rail Delphi są kanały śrubowe, które ułatwiają przepływ paliwa między komora wstępną, a ciśnieniową oraz kanalikami wtryskowymi. Ułożenie kanałów w linie śrubową sprzyja, iż w czasie wtrysku paliwa, iglica wykonuje ruch częściowy obrotowy.

Jak sprawdzić który wtryskiwacz jest uszkodzony?

podpięcie samochodu do komputera diagnostycznego w serwisie, test w specjalistycznej pracowni. Pierwszy z nich pomoże potwierdzić, że wtrysk jest nieszczelny. Jeśli zauważysz, że konkretna świeca jest zabrudzona ciemnobrązowym, lepkim osadem będzie to znaczyło, że dany wtryskiwacz nie pracuje prawidłowo.

Ile kosztuje naprawa wtryskiwaczy?

Niektóre wtryskiwacze naprawimy już za 200 zł od sztuki – tą kwotę trzeba pomnożyć przez 4 wtryski, co daje zatem rachunek 800 zł. Mniej więcej tyle kosztują na aukcjach używane wtryskiwacze. Reneracja oznacza wydatek ok. 2500-3000 zł, a zakup nowych części nawet przekracza 6 tys.

Z jaką siłą dokręcić wtryski 2.0 TDCI?

Zgodnie z TIS-em do mondeo mk3 wtryskiwacze dokręca się z siłą 47Nm.

See also:  Ile Zarabia Programista W Japonii?

Jak odwiesić wtryskiwacz?

Najlepszym sposobem na to, aby odwiesić wtryskiwacze Common Rail jest poddanie ich kompleksowej regeneracji. Polega ona na gruntownym wyczyszczeniu wtryskiwaczy z zastosowaniem metody czyszczenia termo-chemicznego i ultradźwięków.

Gdzie znajduje się kod wtryskiwacza Delphi?

W przypadku tych podzespołów numer seryjny wtryskiwacza jest umiejscowiony na jego obudowie. Zwykle jest wyraźnie widoczny, przynajmniej w wypadku nowych części i składa się z szeregu cyfr i liter. Z kolei kod wtryskiwacza Delphi zwykle zlokalizowany jest na jego cewce.

Jak działa wtrysk Common Rail?

Common Rail – zasada działania Układ Common Rail jest dość prosty w swoim działaniu. W baku mamy pompę paliwa, która za pośrednictwem filtra podaje paliwo do pompy wysokiego ciśnienia. Ta z kolei przekazuje olej napędowy do listwy wtryskowej. Paliwo stamtąd trafia wprost do wtryskiwaczy.

Ile kosztuje wtryskiwacz piezoelektryczny?

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE | POMPOWTRYSKIWACZE CENA. wtryskiwaczy już od 190 zł.

Jak zbudowany jest wtryskiwacz?

Układ wtryskowy w takich silnikach jest z budowy dość prostą konstrukcją. Paliwo ze zbiornika podawane jest poprzez pompę elektryczną, a następnie filtr paliwa do pompy wysokiego ciśnienia. Ta napędzana ruchem obrotowym silnika spręża olej napędowy, który wędruje do listwy zasilającej wtryskiwacze.

Z jaką siłą dokręcić wtryski?

Składając wtryskiwacz, najpierw dokręca się korpus zaworu i w tym wypadku moment dokręcania wtrysku 1.6 tdci czy też innych modeli silników, powinien wynosić 75Nm. Dalej osadza się półkulkę w ten sposób, by jej płaska powierzchnia mieściła się poza gniazdem, co jest niezbędne dla poprawności wykonywanego zabiegu.

Jak rozpoznać uszkodzone wtryskiwacze?

Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy

 • Nierówna praca silnika na biegu jałowym.
 • Spalanie stukowe.
 • Problemy z rozruchem silnika (zwłaszcza w przypadku wtryskiwaczy benzynowych)
 • Spadek mocy silnika.
 • Zwiększone zużycie paliwa.
 • Zła jakość spalin.
 • Uszkodzenie katalizatora lub filtra cząstek stałych (przy poważnym zaniedbaniu)
See also:  Chrome Jak Włączyć Java Script?

Jak sprawdzić stan wtrysków?

By ocenić stan wtryskiwaczy, trzeba je wyciągnąć z silnika. Na stacji diagnostycznej robi się to za pomocą chwytaków. Gdy po demontażu i rozebraniu wszystkich elementów stwierdza się zanieczyszczenia, wtryski są myte, a następnie testowane, co pozwala sprawdzić ich szczelność, ilość wtryskiwanego paliwa, przelew.

Po czym poznać lejące wtryski?

Inne objawy wskazujące na zabrudzenie wtrysków to przerywana praca silnika oraz problemy z rozruchem zarówno przed, jak i po rozgrzaniu jednostki napędowej. Wskutek uszkodzeń wtrysków możesz mieć także problemy z podtrzymaniem pracy silnika na biegu jałowym, gdyż samochód po prostu gaśnie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *