Jakie Studia Po Technikum Programista?

Jeśli marzy się nam kariera programisty, wybierzmy się oczywiście na informatykę (zakres specjalizacji oferowanych na polskich uczelniach jest dziś naprawdę spory). Warto też wybrać kierunki informatyczno-ekonometryczne, czy inżynierię procesową.

Jakie studia po technikum teleinformatycznym?

Specjalności oferowane na kierunku studiów:

 • projektowanie sieci teleinformatycznych.
 • utrzymanie sieci teleinformatycznych.
 • systemy informatyczne.
 • bazy danych.
 • oprogramowania.
 • sieci komputerowe.
 • technologie informacyjne w biznesie i administracji.
 • technologie internetowe i multimedialne.

Czy do programowania potrzebne są studia?

Regularnie przewija się też ono przez Facebooka, blogi i pojawia w komentarzach pod artykułami na temat pracy programisty. Odpowiedzi na nie są skrajnie różne i zawierają w zakresie od: “tak, bez studiów nie ma sensu wchodzić w programowanie” do “po co komu studia, zrób parę kursów i jazda”.

Jaka matura na programowanie?

Współczesne studia informatyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku informatyka:

 • język polski.
 • matematyka.
 • język obcy.
 • informatyka.
 • fizyka.
 • chemia.

Co trzeba mieć żeby zostac programistą?

Doskonałą opcją jest skorzystanie z oferty szkoły wyższej, która pozwala wejść na ścieżkę zawodową z umiejętnościami praktycznymi. Takie możliwości daje nauka w Szkole Profesjonalnego Programowania WSB-NLU, którą może rozpocząć każdy, kto chce zdobyć dobrze opłacany na zawód ‘ programisty.

Co można robić po teleinformatyce?

Zajmuje się tworzeniem sieciowych aplikacji i usług informatycznych, projektowaniem i optymalizacją sieci komputerowych, przetwarzaniem i przesyłaniem wszelkiego rodzaju informacji: zdjęć, dźwięków, filmów czy tekstu, wreszcie bezpieczeństwem tych informacji w sieci.

Czy warto studiowac Teleinformatyke?

Warto studiować informatykę nie tylko, by znaleźć swoją pierwszą pracę, ale także, by zyskać wiedzę z zakresu nowych technologii i podstaw programowania. To ogromna szansa dla osób, które już zaistniały w zawodowym świecie, ale czują niedosyt i po prostu – chcą wiedzieć więcej.

See also:  Ile Zarabia Grafik W It?

Jaki kierunek studiów dla programisty?

Jeśli marzy się nam kariera programisty, wybierzmy się oczywiście na informatykę (zakres specjalizacji oferowanych na polskich uczelniach jest dziś naprawdę spory). Warto też wybrać kierunki informatyczno-ekonometryczne, czy inżynierię procesową.

Gdzie studiować programowanie?

Najwięcej studentów kierunków IT przyjęły Politechnika Wrocławska (1364 osoby) i Politechnika Warszawska (1076), a w dalszej kolejności AGH w Krakowie (968), Uniwersytet Jagielloński (875), Politechnika Poznańska (814) i Politechnika Łódzka (769).

Ile zarabia technik programista?

Według jego raportu w 2021 roku junior mógł liczyć średnio na (odpowiednio) 6355 zł i 7204 zł, mid – na 11 240 zł i 13 694 zł, a senior – na 16 133 zł i 18 717 zł. Spośród największych miast najlepsze zarobki osiągane są w Warszawie, a niewiele gorsze w Trójmieście i Krakowie.

Jakie trzeba mieć wyniki z matury na informatykę?

Matura z informatyki 2021 – znamy rezultaty Wśród zdających informatykę na maturze znaleźli się zarówno tacy, którzy mieli wynik 0%, jak i osoby mogące pochwalić się 100% rezultatem. Średni wynik to jednak 38%, natomiast mediana wyników wynosi 34%.

Ile trwają studia programistyczne?

Studia informatyczne w Polsce to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku ( studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat ( studia II stopnia) lub 5 lat ( studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub

Do jakiej szkoły trzeba iść żeby zostać programistą?

Pracę można dostać już po ukończeniu 3-letnich studiów licencjackich, ale warto poświecić jeszcze 2 lata na ukończenie studiów magisterskich, tym bardziej, że podczas nich kształci się w wybranej specjalizacji. Największe szanse w zawodzie mają absolwenci tych z nich, które są związane z oprogramowaniem komputerowym.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *